Licenčná zmluva Autodesk

Pri prenájme licencií sa často nevenuje dostatočná pozornosť tomu, akým spôsobom ju smieme využiť a kde naopak už porušujeme licenčnú zmluvu, čo môže viesť k problémom a výrazným pokutám.

Nehovorme nutne o zámernom porušení zmluvy - často sa môže stať, že je text zmluvy iba nepochopený, a to potom vedie k neoprávnenému využívaniu softwaru ďalšími stranami alebo ponechanie si nelicencovaného softwaru v prípade stiahnutia novej verzie softwaru/hardwaru.

Aby ste si boli istí, že software naozaj využívate tak, ako máte, odporúčame vám si znovu prečítať licenčnú zmluvu a tiež Boj proti pirátstvu.

Väčšie spoločnosti by tiež mali zvážiť zavedenie Software Asset Management (SAM) – správu sledovanie a dokumentovanie svojich licencií.

Vďaka implementácii SAM môžete efektívne spravovať a optimalizovať váš Autodesk software.

So SAM máte tiež úplný prehľad o vašom softwari a tým pádom si aj strážite, či plníte podmienky licenčných zmlúv. Nie len, že sa teda táto metóda postará, aby ste stáli na správnej strane zákona, ale prinesie naviac Vašej spoločnosti nemalé benefity.

Zníženie nákladov

Podľa expertnej analýzy môže SAM viesť až k 30 percentným úsporám v prvom roku od implementácie a 5 – 10 percent v nasledujúcich rokoch. Toto dosiahneme tým, že s jeho využitím

  • Zrušíte alebo premiestnite nevyužívané licencie inam
  • Obmedzíte náklady spojené so správou a aktualizáciou softwaru
  • Predídete pokutám za porušenie licenčných podmienok
  • Vyjednáte s predajcami zľavy na nákup vo veľkom
  • Znížite riziko neočakávaných nákladov na software

Zvýšená produktivita

Efektívne implementovaný SAM zaistí, že všetci zamestnanci pracujú s licencovaným softwarom, ktorý potrebujú k splneniu svojej úlohy. Vďaka voľnému prístupu k užívateľským manuálom a materiálom pracujú produktívnejšie a nemusia sa obávať problémov so softwarom, pretože majú, ako každý užívateľ platnej licencie, prístup k podpore. Autodesk vás pritom bude neustále informovať o novinkách, vďaka ktorým bude práca vašich zamestnancov rýchlejšia a efektívnejšia. Nápor na zamestnancov IT tak zníži SAM automatizáciou rutinných úloh pri správe softwaru.

Podpora efektívneho managementu

 

So SAM bude management vášho softwaru plynulejší, pretože budete ihneď vedieť, kedy a kde sa aký produkt zrovna používa. Namiesto toho, aby ste na konci každého roka robili inventúru softwaru, vytvorte celoročný register produktov, s ktorým jednoducho identifikujete a aktualizujete zastaralý software. SAM vám pomôže plánovať efektívnejšie – software nakúpite vtedy, keď ho naozaj potrebujete, nie nutne zakaždým, keď vyjde nová verzia. V neposlednom rade tiež znížite risk nakazenia vírusom pri sťahovaní softwaru od neautorizovaných zdrojov.

Autodesk Licence Compliance

 

Kliknite sem pre ponuku alebo viac informácií

Alebo nám zavolajte na +421 948 332 682 a my s vami radi prejdeme vaše požiadavky.

Autodesk

Tento web používa na poskytovanie služieb, marketingové účely a na analýzu navštevnosti súbory cookies. Používaním tohto webu súhlasíte s ukladaním a používaním súborov cookies.