AutoCAD LT

AutoCAD LT 2022 pre Windows a Mac

autocad lt 2021 badge 256px

AutoCAD LT je jednoduchšia verzia plného AutoCADu, určená pre malé projekčné kancelárie a menej náročných projektantov. Jedná sa o cenovo dostupnejšiu CAD aplikáciu pre profesionálnu prácu v 2D, ktorá zaručuje 100% kompatibilitu s formátom DWG™. LT verzia ponúka rovnaké rozhranie ako AutoCAD, takže pokiaľ sa neskôr  rozhodnete prejsť na klasickú verziu, nebudete sa musieť obávať žiadnych zmien v ovládaní.

Počnúc verziou 2013 môžete svoju AutoCAD LT licenciu aktivovať ako na operačnom systému Windows, tak na Macu. (Ak máte napríklad predplatenú licenciu AutoCAD LT for Mac, môžete si cez ňu nainštalovať aj AutoCAD LT na svoj Windows PC.)

AutoCAD videá

AutoCAD LT 2021 Product Overview CZ AutoCAD LT User Interface CZ AutoCAD LT for Mac Whats New CZ

AutoCAD LT Overview

AutoCAD LT Interface

AutoCAD LT for Mac

Profesionálne kreslenie a tvorba detailov

Panely nástrojov, pásy kariet a prieskumník obsahu zaisťujú jednoduchý prístup k príkazom , šrafám, hladinám a blokom. Užívateľské rozhranie možno jednoducho prispôsobiť pomocou Pracovných priestorov.

AUTOCAD LT 2012 sm


Vďaka niekoľkým plávajúcim panelom možno dynamicky meniť vlastnosti vybraných entít, vkladať bloky, šrafy, upravovať a vytvárať hladiny a pod.

Stavový riadok AutoCADu LT obsahuje radu funkcií pre presné a rýchle kreslenie. Napr. UCHOP, zaisťuje presné uchopenie objektov, POLAR presné vynášanie uhlov, OTRAS k rýchlemu odmeriavaniu vzdialeností, SC k prepínaniu výberu.

Pomocou aktualizovaných textových polí, možno vytvárať popisy závislé na dátach vybraných entít. Môžete tak napr. vytvoriť popis miestnosti vrátane plochy miestnosti, ktorá sa sama automaticky aktualizuje podľa prevedených zmien.

Multifunkčné uzlové body možno využiť pre základnú úpravu úsečiek, kót, šráf atď.

Nástroj Prieskumník obsahu zaisťuje jednoduchý prístup k už vytvoreným výkresom a ich častiam – hladín, blokov, textov, kót a pod. Aplikácia je schopná indexovať obsahy výkresov a v nich neskôr vyhľadávať. Zdroj externých dát môže byť lokálny, alebo zdieľaný s kolegami na sieti.

Designcenter

Pomocou odstavcového textu je možné vytvárať formátovaný text – podobne ako vo Wordu (tabulátory, odsadenie, odrážky, číslovanie apod.). Samozrejmosťou je jednoduchá editácia textu, vyhľadávanie, nahradenie časti textu a kontrola pravopisu.

Plne asociatívne kótovanie - medzi objektmi a kótami vzniká pevná väzba. Pokiaľ sa zmení kótovaný objekt, kóta sa sama automaticky zmení.

Zdieľanie dát

Výkresy AutoCADu sú plne kompatibilné so všetkými aplikáciami na báze AutoCADu vďaka formátu DWG a DXF. Pre zabezpečenie DWG výkresov, možno využiť digitálne podpisy.

AutoCAD umožňuje výstupy výkresov do formátu PDF, DWF a rastrových formátov JPG, PNG, TIFF.

Do výkresu je možné pripojiť tabuľku z Microsoft Excel, ktorú je možné jednoducho obojstranne aktualizovať. Ďalej je možné pripojiť do výkresu akýkoľvek DWG výkres (Xref), PDF súbor a niekoľko rastrových formátov vrátane JPG, TIFF, BMP...

Pomocou funkcie Zdieľanie výkresov odovzdáte výkres jednoducho kolegom, vrátane potrebných fontov, tlačiarní, tabuliek štýlov vykresľovania a pod.

Užitočné odkazy:

AutoCAD 2022-cheat-sheet.pdf

Autocad-2022-autocad-lt-2022-comparison-matrix-en.pdf

Autocad-2022-system-requirements-eng.pdf

Kliknite sem pre ponuku alebo viac informácií

Alebo nám zavolajte na +421 948 332 682 a my s vami radi prejdeme vaše požiadavky.

Autodesk

Tento web používa na poskytovanie služieb, marketingové účely a na analýzu navštevnosti súbory cookies. Používaním tohto webu súhlasíte s ukladaním a používaním súborov cookies.