1 minute reading time (235 words)

Tvorba povrchu z textov

alebo ako na povrch „bez texťáku“

1.      Deklarácia povrchu

V Ribbone klikneme na ikonu Povrch av rozbaľovacom zozname zvolíme prvú možnosť – Vytvoriť povrch. V dialógovom okne zadáme názov a vyberieme štýl povrchu.

Potvrdíme ok.

Snímkarn1

2.      Príprava textov (.dwg)

V prípade, že na definíciu povrchu používame objekty klasického Autocadu (body, texty, bloky, plochy a pod.), musia mať tieto entity nenulovú súradnicu z.

Predpokladajme, že také šťastie nemáme – a že naše texty sú v nule (Umiestnenie Z = 0 na palete Vlastnosti, viď obrázok nižšie). V takom prípade máme dve možnosti:

  • Pamätať si príkaz MoveTextToElevation (ktorý nám text do výšky prevedie – hodnotu načíta z Obsahu textového poľa na palete Vlastnosti, viď obrázok nižšie)
  • Alebo sa k nemu musíme dostať okľukou:

Prospektor > Povrch > „Náš Povrch“ > pravé tlačidlo myši > Vybrať.

V tejto chvíli sa objaví kontextový Ribbon, na ktorom je možné vyššie spomínaný príkaz nájsť takto: Nástroje Povrchu > Presunúť na Povrch > Výšky z textov

Snímkarn2

3.      Definícia povrchu

Následne sa presunieme do Prospektora a klikneme u nami deklarovaného povrchu na Definíciu a ďalej na Výkresové objekty (pravé tlačidlo myši) – a vyberieme typ Text.

Vyberieme textové objekty z výkresu a potvrdíme.

Snímkarn3

V tejto chvíli už stačí len „nájsť“ Povrch v modelovom priestore. Najúčinnejší je dvojklik na myšku (zodpovedajúci príkazu Zoom); ak myška nespolupracuje, využite cestu Prospektor > Váš Povrch > pravé tlačidlo myši > možnosť „Priblížiť na“

Spacemaker - revolučný nástroj pre architektov, ur...
Tvorba povrchu z textového súboru
Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.graitec.sk/

Autodesk

Tento web používa na poskytovanie služieb, marketingové účely a na analýzu navštevnosti súbory cookies. Používaním tohto webu súhlasíte s ukladaním a používaním súborov cookies.