1 minute reading time (218 words)

Oceľové profily CSN/STN v Revite

Najčastejšia otázka nových používateľov Revitu sa týka knižníc. A oceľové profily sú asi top požiadavkou. Revit vo verzii 2017 opustil Content Generator, ktorý umožňoval pohodlne vytvárať halové oceľové konštrukcie, a ktorý sa dal využiť na vkladanie samostatných rodín oceľových prvkov pre kategóriu stĺpov a trámov podľa CSN a STN. Zmenu si vyžiadalo úzke prepojenie so softwarom Advance Steel a nová funkcia Steel connections/Přípoj.

ContentGenerator

Odvtedy mnoho užívateľov doslova tápe v tom, kde nájsť oceľové profily pre svoje projekty. A povedzme si úprimne - Autodesk ich dokonale skryl!

Oceľové prvky totiž nájdete v nemeckej knižnici, ktorú si môžete inštalovať s Revitom, resp. najnovšie priamo vložiť z internetu. Nie je to ale celkom jednoduché ! Niektoré funkcie a parametre nie sú totiž v rôznych jazykových verziách Revitu kompatibilné. Ak by ste sa pokúsili vložiť oceľové prvky z nemeckej knižnice do anglickej alebo českej verzie Revitu, zobrazí sa Vám chyba, že niektoré parametre nie sú ropoyznané v aktuálnej jazykovej verzii Revitu:

Chyba

V praxi to vedie k tomu, že väčšina oceľových prvkov bude mat nesprávne parametre, napríklad aj rozmery profilov.

Vlastnosti prvku

Užívatelia si teda musia preložiť katalógy príslušných rodín do jazykovej verzie Revitu, ktorú používajú: Jedná sa o celkom veľkú porciu týchto txt súborov a parametrov v nich.

katalog

Práve preto sme pre našich zákazníkov pripravili túto knižnicu uz pripravenú pre anglickú alebo českú verziu Revitu.

Revit

Novinky v Graitec PowerPack pre Advance Steel 2022
Advance Design Modul (ADM) – Návrh a posúdenie výs...
Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.graitec.sk/

Autodesk

Tento web používa na poskytovanie služieb, marketingové účely a na analýzu navštevnosti súbory cookies. Používaním tohto webu súhlasíte s ukladaním a používaním súborov cookies.