1 minute reading time (177 words)

Autodesk AutoCAD - Načítanie blokov do toolpalety Blokov

AutoCAD nám teraz poskytuje ďaleko lepší prehľad o blokoch vďaka novej šikovné Palete Bloky. Paletu si môžete zobraziť cez menu Pohľad - Palety - Bloky.

a1

Dnes si predstavíme najspodnejšiu záložku na tejto palete a to záložku Knižnice.

a1

V novej verzii AutoCADu bola pomerne významne vylepšená. V prvom rade môžete načítať jednotlivý súbor, z ktorého sa Vám potom načítajú bloky do palety blokov, ktoré tento súbor obsahuje.

a1

V druhom rade môžeme načítať celú zložku, kde potom jednoducho vyberáme príslušné súbory. Táto možnosť nám dáva priestor pre rýchlejšie prechádzanie knižnicou s väčším množstvom blokov.

a1

Ďalšou možnosťou je, že v menu pre výber súborov alebo adresári zostávajú posledné načítané. Máme tak k dispozícii históriu načítaných knižníc a môžeme medzi knižnicami vyberať.

a1
Načítanie daných blokov do palety blokov zaberie AutoCADu nejaký čas. Odporúčam preto v jednom súbore mať uložené do 1000 blokov. To isté platí aj pre súbor v ktorom pracujete. Ak používate paletu Blokov odporúčam mať prečistené bloky a mať v pracovnom súbore iba tie bloky, ktoré v danom súbore používate.

Paletu Bloky obsahujú všetky aplikácie založené na jadre AutoCAD.

Revit na steroidoch - s Powerpackom na výškové bud...
Čo je nové v Advance Steel 2022
Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.graitec.sk/

Autodesk

Tento web používa na poskytovanie služieb, marketingové účely a na analýzu navštevnosti súbory cookies. Používaním tohto webu súhlasíte s ukladaním a používaním súborov cookies.